PROFİL GRUBU

GALVANİZ PROFİL NEDİR ?

Galvaniz ,Özellikle paslanmaya karşı yapılan bu işlem dışarıda, açık havada her türlü hava koşulunda çalışacak metallerin ömrünün uzatılması için yapılmaktadır. Galvaniz olmuş metale kromat kaplanırsa ömrü artar. Demir malzeme galvanizlenmeye uygun olarak imalat aşamasında tasarımlanmalıdır.Özetle galvaniz profiller uzun ömürlüdür ve antipaslı profillere göre daha çok tercih edilmektedir.

GALVANİZ PROFİL ÖZELLİKLERi

Galvanizli profiller galvaniz sactan üretimi yapılmaktadır.Aynı zamanda siyah profillerin sonradan daldırma yapılması yöntemiylede üretilebiliyor. Fakat bu şekilde üretilen galvaniz profiller uzun ömürlü olmuyor. Bu sebeble galvaniz sactan üretilen veyada sıcak daldırma şeklinde üretilen ürünler tercih edilmeli.Üretilen galvaniz profiller ticari kalite olarakta bilenen DX51 kalitedir.

GALVANİZ PROFİL KULLANIM ALANLARI

Galvanizli profiller bir çok inşaat projesinde, dış cephe kaplama, makine üretiminde, dekorasyon amaçlı bir çok iç mekanda, havuz ve jakuzi gibi ıslak zeminlerde profil kullanımı ihtiyacında ve çelik konstrüksiyon çelik çatılar vs. gibi yapılarda, ferforje korkuluk , ferforje kapı gibi demir doğrama sektöründe, en önemlisi ziraat ve tarımcılıkta sera kurulumunda kullanılmaya büyük ölçüde tercih edilmektedir.