Çift tarflı da boyanabilen saclardır.

İnşaat, iç dekoratif ve çatı işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir çok sektörde kullanım alanları bulunduğundan bu saclar dilme ve kesme işlemi gerçekleştirilebilir.

Firmamız bu kesme ve dilme işlemlerini modern dilme hattların titizlikle yapmaktadır.

Talebe göre rulo halinde de satışı bulunan boyalı saclar, sadece korozyon dayanıklılığının yanı sıra estetik bir görünüm sağladığından tercih sebebi olmaktadır.

Aydınlatma sistemleri, beyaz eşya ve inşaat sektöründe fazlalıkla tercih edilen boyalı saclar bir çok sektörde kullanılmaktadır.

Boyalı Rulo Sacların Üretim Aşaması

Boyalı rulo sac ürünleri hakkında şunları belirtebiliriz: Bobin, rulo halinde bulunan yassı metallere poliüretan merdaneler yardımı ile uygulanan yüksek otomasyona dayalı olan kesintisiz bir boyama işlemi yapılmaktadır. Bu boyama işlemi sonucunda ise, boyalı sac ürünleri ortaya çıkmaktadır. Boyalı sac ürünlerinin üretimi konusunda şunlar bulunmaktadır:

-Bobinler açılır. Alt ve üst kısımdaki yüzeyler temizlenmektedir. (Temizlenme aşamasında genellikle özel kimyasallar kullanılmaktadır. Kimyasallarla yıkanır ve durulanır)

-Üst ve alt yüzeyde bulunan metal kromatlanır. (Bu işlemin amacı korozyon direncinin artması ve boyanın tutunmasını güçlendirmesini sağlamaktır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Astarlanma işlemi yapılmaktadır. (Ürünün sadece ön kısmı boyamalarda, arka yüzey kısmına poliüretan yapışkanlığı olan yüksek arka boya uygulanmaktadır.)

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Çift yüzey boyama işlemleri bittikten sonra astarların üzeri kısımları için talep edilen son boya işlemi yapılmaktadır.

-Bu aşamadan sonra ürün fırınlanmaktadır.

-Müşterilerin taleplerine göre koruyucu film uygulanması yapılmaktadır.

-Boyalı sac ürünleri bu aşamadan sonra metal rulo haline getirilir ve paketlenerek müşterilere teslim edilir. 

(Boyalı sac ürünün formu genel olarak bant ve rulo şeklindedir)